Kursene stiger med nær 3 prosent.
Etter den knallsterke avslutningen i USA onsdag og oppturen i Asia i natt, var det ventet at Oslo Børs og resten av aksje-Europa skulle få en god start på dagen.
Det slo til.
Etter ti minutter med handel har hovedindeksen på Oslo Børs steget med litt under 3 prosent til 391 poeng. Men det er alt for tidlig å ta frem champagnen. De seneste dagene har kurssvingningene vært av det ekstreme slaget, og store oppturer er i løpet av få timer blitt avbrutt av dype nedturer.
Også ellers i Europa er det god stemning med oppgang på mer enn 3 prosent i England, Frankrike og Tyskland.
Tandberg opp 10 prosent
Oppturen er svært bred, og det er knapt en aksje som faller.
Blant de tørste vinnerne er videokonferanseselskapet Tandberg
som stiger 10 prosent. Storebrand stiger 5 prosent, mens Norske Skog er opp 4,7 prosent.StatoilHydro
som har fått mye juling i det siste, stiger med 2,4 prosent. Citigroup melder på morgenkvisten at de hever anbefalingen på aksjen fra hold til kjøp etter kursfallet.Cermaq-aksjen
faller med 1,29 prosent etter at selskapet nedjusterer produksjonsestimatene sine for Chile.På grunn av fiskehelseproblemer ble også produksjonsforholdet i datterselskapet Mainstream Chile ytterligere forverret i fjerde kvartal. I fjerde kvartal ble Cermaqs salgsvolumer 35.000 tonn, mot guidet 42.000 tonn.
Årsaken er hovedsakelig lavere slakting av atlantisk laks og lavere slakting og salg av ørret.
Les også:

Ole Martin Skaug
Ole Martin Skaug
Even Landre







Nye dealer hver dag!
Adresseendring på nett
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Kjøp og selg på nett
Elin Ørjasæter
Er ledelsesforskning tull?