Blant annet vil Obama foreslå at den høyeste inntektsskatten for selskaper senkes fra 35 til 28 prosent. Imidlertid vil det også bli foreslått at en rekke populære avdrag i selskapsbeskatningen elimineres så de samlede skatteinntektene blir enda høyere.
Dette skriver Wall Street Journal.
Den effektive skatten på produksjonsselskaper vil ikke bli høyere enn 25 prosent med de nye reglene sammenlignet med det nåværende snittnivået på 32 prosent, ifølge en senior kilde i Obama-administrasjonen. Samtidig vil olje- og gasselskaper miste mange store avdrag og subsidier, sier kilden.
Forslaget krever godkjennelse av kongressen og utsiktene er i beste fall usikre med tanke på det korte tidsrommet for å rekke å få til endringene før høstens presidentvalg, ifølge The Wall Street Journal.
Utformingen av det amerikanske skattesystemet har vært et tilbakevendende tema i Republikanernes prosess med å velge ut partiets presidentkandidat som skal utfordre Obama i høst.
Les også:
- USAs arbeidsmarked i vekst
- Skatteforlik på plass i USA etter langvarig krangling
- Obama øker forspranget
- Skatteforlik i USA


Even Landre
Even Landre
Even Landre
Sverre Rørvik Nilsen







Nye dealer hver dag!
Adresseendring på nett
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Kjøp og selg på nett
Jacob Lund
Røkke - Molde 1 - 1