Den tyske avisen Handelsblatt skriver at tyske politikere har vedtatt å gjøre drastiske kutt i subsidiene de gir til solenergiselskaper.
Det skal være miljødepartementet og finansdepartementet i Tyskland som skal ha blitt enige om kutt på subsidiene til solenergi.
Subsidiekuttene, i noen tilfeller over 30 prosent, er ventet å komme innen tre måneder, skriver den tyske avisen.
For små systemer, de som installeres på takene til private hjem, vil det kuttes med 20 prosent, mens subsidiene til store systemer vil kuttes med mer enn 30 prosent.
Dette er en reduksjon på ytterligere 15 prosent ut over det som ble vedtatt i juli i forbindelse med planen kalt Erneuerbare-Energien-Gesetz (EEG).
Det norske solenergiselskapet Rec, som er avhengig av subsidier i blant annet Tyskland, faller 3,5 prosent på Oslo Børs.
Les også:
- Eks Rec-analytiker: - De som bestemte at Rec skulle satse i Singapore bør etterforskes
- Vinden vender for kinesiske subsidier
- Subsidier gir børscruise for Hurtigruten
- Rec-aksjen brennes av Italia


Even Landre
Even Landre
Even Landre
Sverre Rørvik Nilsen





Nye dealer hver dag!
Adresseendring på nett
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Kjøp og selg på nett
Jacob Lund
Røkke - Molde 1 - 1