ANNONSE

Regnskapstall og nøkkelpersoner

Gordon Brown har samlet et utvalg av kabinettkollegaer, næringstopper og fagforeninger for å finne ut hvordan best håndtere den økende gruppen arbeidsledige i landet, skriver Timesonline.

Flere tiltak

Regjeringen er villig til å sette i gang flere tiltak for å få bukt med arbeidsløsheten, som å:

  • betale bedrifter for å ta til seg flere trainees enn de trenger for å møte dagens krav til arbeidskraft.
  • investere skattebetalernes penger i å skapre grønn industri for å generere flere jobber.
  • investere store summer inn i infrastruktur i transportsystemet.
  • tilby nødlån fra sak til sak for bilprodusenter som står foran kollaps.

Downing street ga også det sterkeste hintet hittil om at de vil presse frem en tredje rullebane på Heathrow, til tross for miljømessige innvendinger.

Én av ti kan miste jobben

Eksperter sier at så mange som én av ti arbeidere kan miste jobben hvis ikke noe gjøres.

Les også: En million britiske jobber kan forsvinne

Armé av arbeidere

Downing street håper at ved å oppfordre selskaper til å ta inn flere trainees enn de har behov for, vil det genereres en armé av arbeidere med ferdigheter og erfaring som kan jobbe andre steder når økonomien tar seg opp igjen.

Brown har kalt sammen kabinettet til et møte torsdag for å diskutere hvordan Storbritannia kan overleve stormen.

Les mer: - Verste siden krigen

Brown lover 100 000 nye jobber

Les flere nyheter på E24.

Kommentarer

Tjenesten er levert av Disqus.