
Dette koster iPhone 4 i Norge
De norske prisene på iPhone 4 er klare.
Fra og med fredag 30. juli blir iPhone 4 tilgjengelig i 17 nye land - deriblant Norge. Telefonen vil ha pris, uten kontrakt, på 4890 kroner for 16 GB-modellen og 5790 kroner for 32 GB-modellen, ifølge en pressemelding fra Apple.
Apple overrasket alle med å annonsere at telefonene kunne kjøpes via offisielle Apple-selgere. For første gang blir iPhone tilgjengelig uten binding i Norge.
Les også: - Du må ikke finne på å kjøpe iPhone 4 fra USA
Natt- og nettsalg
Netcom arrangerer to midnattssalg i forbindelse med lanseringen. I Oslo er det Telebutikken på Byporten som står for salget. Fredag klokken 09:00 åpner nettbutikken til NetCom salget av iPhone 4.
Elkjøp forteller E24 at de vil selge iPhone 4 på sine utsalgssteder.
- Elkjøp vil også tilby iphone4 under nattsalg på Express, i Karl Johan og i Bogstadveien, skriver Pål Vedal, Salgsdirektør i Elkjøp Nordic, i en mail til E24.
Var nye iPhone billig eller alt for dyr? Diskuter på E24s Facebook-side
Utsetter hvit iPhone 4
Det er tydelig vanskeligere for Apple å produsere den hvite iPhone 4-modellen enn den svarte. Apple har bestemt seg for å utsette lanseringen av den hvite versjonen til senere i år. Når den eventuelt skal bli lansert sier selskapet ingenting om.
Den siste iPhone modellen har gitt selskapet hodepine den siste tiden. Blant annet skal telefonen ha store problemer med dekningen, som følge av en designfeil.
Steve Jobs -Apple-sjefen - forsvarte feilen, men tilbød samtidig gratis telefoncover som skulle fikse problemet.
Les også:

Anna Sandvig Brander
Anna Sandvig Brander
SIX News
E24










Kjell-Magne Rystad
Statlig eierskap er problematisk