Telenor sier at selskapet er kommet for å bli India. Men telekjempen advarer nå om at de vil forlate landet dersom man ikke kommer til enighet med myndighetene.
- Om våre bestrebelser med å finne en løsning ikke fører fram, er å trekke seg ut en løsning, uttalte konserndirektør Sigve Brekke i Telenor Asia på en pressekonferanse i India mandag, ifølge Dow Jones Newswires
Torsdag ble det kjent at Telenors datterselskap Uninor hadde mistet 22 mobillisenser i India etter en dom i indisk høyesterett. Dagen etter varslet den norske telekjempen nedskrivninger på 4,2 milliarder kroner.
LES OGSÅ: Ny milliardregning kan gi indisk Telenor-exit
Nå lurer mange på hva som vil skje med Telenors satsing.
Brekke understreket på pressemøtet at selskapet er kommet for å bli India, og sier at selskapet ikke har planer om å bremse ned aktivitetene i landet nå.
- Vi kom til India for å vinne, og vi kom for å bli, sa Brekke.
Samtaler mellom Telenor og indiske myndigheter har pågått de siste dagene, men også på politisk nivå er samtalene i gang. Fornyings- og administrasjonsminister Rigmor Aasrud (Ap) har i løpet av det siste døgnet ankommet India.
Telenor har så langt investert 8 milliarder kroner i India og har i tillegg garantert for en gjeld på 6 milliarder kroner.


Ole Martin Skaug
Ole Martin Skaug
Even Landre






Nye dealer hver dag!
Adresseendring på nett
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Kjøp og selg på nett
Elin Ørjasæter
Er ledelsesforskning tull?