Spaltistbilde

Bjørn Inge Pettersen

Bjørn Inge Pettersen er analysesjef i TrendTech AS.

Han har mer enn 20 års erfaring innen teknisk analyse, og regnes som en av Norges fremste tekniske analytikere.

Pettersen har jobbet i flere ulike meglerhus som analytiker og aksjemegler og han har holdt en lang rekke kurs og seminarer innenfor  fagområdet. I TrendTech har han hovedansvaret for selskapets analysetjenester og kursvirksomhet innen teknisk analyse. Han utarbeider daglige investeringscase og bistår i arbeidet med videreutvikling av handelsstrategier.

Pettersen er også med i forvaltningsteamet i TrendTech, han er partner og en av gründerne av selskapet.

Mer om TrendTech

ANNONSE

Regnskapstall og nøkkelpersoner

Hovedindeksen har falt kraftig tilbake i det korte bildet, men påtreffer nå et støttenivå rundt 345 poeng og samtidig så viser relativt styrke (RSI) en oversolgt situasjon for indeksen på kort sikt.

Det ble også gitt kjøpssignal fra en Bullish Engulfing i Candlestick diagrammet for Hovedindeksen etter fredag og dette er et signal som indikerer at det gjerne kan komme en kortsiktig vending opp for indeksen.

Ved en rekyl opp for Hovedindeksen så ligger første motstandsnivå av større betydning rundt 365 poeng.

Det tekniske bildet til indeksen signaliserer nå en mulig rekyl opp på kort sikt, men i det litt lengre bildet så er indeksen i en fallende trend og videre nedgang vil gjerne kunne komme.

Gjør din egen tekniske analyse av Hovedindeksen her

Vi har funnet frem til fire aksjer vi tror kan være interessant å kjøpe med tanke på en mulig kortsiktig rekyl opp i markedet.

Statoil
Statoil (STL) ligger i en stigende trend hvor videre oppgang signaliseres på sikt. Aksjen har fått en korreksjon ned i det korte bildet, men påtreffer nå støttenivået ved nedre trendlinje i den stigende trenden samt at det ligger et støttenivå rundt 135-nivået.

RSI har fått en vending opp på et lavt nivå og signaliserer at aksjen gjerne kan få en rekyl opp på kort sikt.

Det ble fredag gitt kjøpssignal etter en Bullish Engulfing signal i Candlestick diagrammet og dette signaliserer at aksjen gjerne står foran en positiv vending på kort sikt.

Vi vurderer aksjen som en interessant kjøpskandidat på dagens nivå og vi har kursmål ved 147 kroner på 1-3 ukers sikt.

Vi anbefaler videre å ha stop-loss ved 134 kroner.

TGS-Nopec

TGS Nopec (TGS) har kommet ned mot et støttenivå rundt 115 kroner og viser nå tegn til å gjerne bunne ut rundt dette nivået.

RSI har fått en positiv vending opp på et lavt nivå og signaliserer at aksjen gjerne står foran en rekyl opp i det korte bildet. Det ble også gitt kjøpssignal etter fredag i form av et Bullish Hammer signal i Candlestick diagrammet.

Basert på det tekniske bildet aksjen nå viser så vurderer vi aksjen som en interessant kjøpskandidat på dagens nivå og vi har kursmål 129,50 kroner på 2-4 ukers sikt, og vi anbefaler å ha stop-loss ved 113 kroner.

Prosafe

Prosafe (PRS) viser en positiv utvikling innenfor en stigende trend hvor videre kursoppgang signaliseres på sikt.

Aksjen har nå kommet ned til støttenivået ved nedre trendlinje i den stigende trendkanalen og kan således være ved et gunstig nivå for kjøp.

Det ble fredag gitt kjøpssignal fra et Bullish Engulfing signal i Candlestick diagrammet og dette signaliserer at aksjen gjerne står foran en rekyl opp i det korte bildet.

RSI har også fått en vending opp på et lavt nivå og signaliserer med dette at aksjen gjerne kan stå foran en kortsiktig rekyl opp.

Basert på det tekniske bildet aksjen nå viser så vurderer vi aksjen som en interessant kjøpskandidat på dagens nivå.

Vi har kursmål ved 41,40 kroner på 1-3 ukers sikt. Vi anbefaler videre å ha stop-loss ved 37,20 kroner.

Aker Solutions

Aker Solutions (AKSO) har falt en del tilbake denne siste tiden sammen med nedgangen på børsen generelt, men aksjen påtreffer nå et støttenivå rundt 57 kroner og det ble gitt kjøpssignal fra et Bullish Hammer signal i Candlestick diagrammet etter fredag.

RSI momentum-indikator har også fått en positiv vending opp og indikerer at aksjen kan stå foran en kortsiktig rekyl opp.

Vi vurderer aksjen som en interessant kjøpskandidat på kort sikt basert på de tekniske signaler aksjen nå viser.

Vi har kursmål ved 68 kroner og anbefaler å ha stop-loss ved 56 kroner.

Kommentarer

Tjenesten er levert av Disqus.