
Camillo Eitzen stuper på børsen
Rederiet faller stygt på børsen etter at potensiell oppkjøper trekker budet.
Hovedindeksen stiger 0,5 prosent fra start og ligger klokken 09.05 på 371,2 poeng.
Følg hovedindeksen live på E24 Børs
BLT trekker Eitzen-bud
Berlian Laju Tankers (BLT) trekker sitt indikative bud på Camillo Eitzen
. Det opplyser selskapet fredag morgen.Camillo Eitzen-kursen stuper 20 prosent på nyheten.
Følg Camillo Eitzen-kursen på E24 Børs
I slutten av januar annonserte de to selskapene at de hadde suspendert BLTs eksklusivitet i forhold til samtaler om oppkjøp.
Ifølge meldingen har de to selskapene vært i samtaler for å få på plass en ny bindende avtale. Disse samtalene har ikke ført frem, noe som har bidratt til at BLT nå trekker sitt indikative bud med umiddelbar effekt.
Les mer:
Yara og Statoil løfter hovedindeksen
Yara
leder an oppgangen blant børslokomotivene og klatrer 1,7 prosent i morgenhandelen etter at 200 handler til en verdi av 60 millioner kroner er gjennomført.Det sveitsisk-amerikanske meglerhuset UBS løfter kursmålet på Yara og går fra en nøytral- til en kjøpsanbefaling av aksjen.
Statoil-kursen åpner opp 0,7 prosent.
Også Renewable Energy Corporation
har en god åpning på børsen og er klokken 09.05 opp 1,6 prosent.Oljeprisnedgang
Oljeprisen faller noe tilbake fredag og et fat nordsjøolje (brent crude) med levering i mai handles til 81,3 dollar, en nedgang på 0,3 prosent.
Et fat amerikansk lettolje (WTI) handles til 82 dollar.
Følg råvareprisene på E24 Børs
SAS
SAS
startet fredag en prosess for å låne 1,45 milliarder svenske kroner, tilsvarende knappe 1,2 milliarder norske kroner, i det internasjonale finansmarkedet.Det melder SAS fredag morgen.
Lånet vil få en rente på mellom 7,5 og 8,5 prosent, avhengig hvor godt lånet blir mottatt i markedet.
De som kjøper andeler i lånet vil få rett til å bytte lånet om i SAS-aksjer til en kurs som vil ligge mellom 35 og 30 prosent over aksjekursen i tegningsperioden.
Les mer:
Sas-kursen klatrer 0,9 prosent i åpningshandelen.

Anna Sandvig Brander
SIX News
E24
Ole Martin Skaug











Jacob Lund
IOC! Stopp dette!