– Bevisbyrden ligger hos dem som har ført en bistandspolitikk med virkemidler som ikke har hjulpet, sier Fremskrittspartiets formann Siv Jensen som svar til dem som kritiserer partiets bistandspolitikk.
På landsmøtet lørdag tok hun et oppgjør med den tradisjonelle norske bistandspolitikken og fikk full støtte av redaktøren i avisen The Independent i Kampala i Uganda, Andrew Mwenda.
- Klar melding
Mwenda kom direkte til Gardermoen fra Kampala og talte varmt for de synspunktene Frp har – frihandel og bistand til privat næringsliv, ikke til regjeringer.
Siv Jensen var tydelig oppglødd etter Mwendas innlegg.
– Det var en klokkeklar melding om at det er nødvendig med en omlegging. Sannheten er at vi ikke får flere ut av fattigdom med dagens virkemidler. Den ene Norad-rapporten etter den andre viser at det går til helvete. Liberale krefter i afrikanske land ber om forandring. Likevel sitter regjeringen på sin høye hest og sier at de tar feil, sier Jensen til NTB.
Les også: Frp vil lage nye oljefond og Frp raser på ny måling
Kommentarer
Vi ønsker dine argumenter og synspunkter velkommen på E24. Men før du kaster deg inn i debatten, tenk gjennom hvordan du ønsker å fremstå. Mange leser det du skriver. Gjør debatten til en bedre opplevelse for både dem og deg selv. Det handler om respekt og saklighet.


Sverre Rørvik Nilsen
Even Landre
Ole Martin Skaug







Nye dealer hver dag!
Adresseendring på nett
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Kjøp og selg på nett
Rögnvaldur Hannesson
Et teknisk tilbakeskritt