ANNONSE

Regnskapstall og nøkkelpersoner

Johnsen er opptatt av at dagens generasjon skal dekke sine behov, men samtidig etterlate gode muligheter for kommende generasjoner.

– Ikke bare vi, men også våre barn og barnebarn, skal kunne vokse opp i et godt samfunn. Skal vi klare det må vi holde orden i økonomien og forvalte våre ressurser på en god måte, sier Johnsen.

Finansministeren inviterer nå elever ved ungdomsskoler og videregående skoler til å delta i en bloggkonkurranse under tittelen "Ikke dra opp stigen!"

– Tenk deg at du er finansminister. Hvordan skal dagens politikere ta hensyn til at også de neste generasjonene skal ha det like godt som vi har i dag? Hva ville du gjort for at vi både skal ha det bra i dag og spare penger til årene som kommer?, lyder teksten til bloggkonkurransen.

Blogginnleggene må være mellom 5.000 og 7.000 tegn. Fristen er 15. april. Vinneren vil bli premiert og innleggene publisert på nettsiden Samarbeidforalle.no.

Les flere nyheter på E24

Kommentarer

Tjenesten er levert av Disqus.