ANNONSE

Regnskapstall og nøkkelpersoner

Boringen med riggen Transocean startet 2. november i fjor og var planlagt å vare 80 dager. Informerte kilder kan nå fortelle at leteboringen har gitt full klaff med "et stort gassfunn", skriver Finansavisen.

StatoilHydro

OSE
STL
eier 40 prosent av lisensen, mens ENI er operatør. Feltet ligger vest av Sognefjorden, mellom feltene Fram og Kvitebjørn.

Les også:

Minst femte største

Pressetalsmann Jone Stangeland i ENI sier til Finansavisen at boringen på Afrodite er underlagt stram kontroll med informasjonsflyten til endelig resultat er bekreftet. Stangeland regner ikke med å kunne informere om resultater fra Afrodite før neste måned.

ENIs ferske funn på Marulk utenfor Helgeland er anslått til mellom 12 og 19 milliarder kubikkmeter gass. Det skal være lite i forhold til det som nå er påvist.

Flere E24-nyheter

Kommentarer

Tjenesten er levert av Disqus.