ANNONSE

Regnskapstall og nøkkelpersoner

Det er i et intervju med USA Today regissør James Cameron røper at filmen kommer tilbake. Denne gang i 3D.

Og går alt etter planen vil filmen nå kinosaler verden over i 2012.

Lukrativ film

"Titanic", filmen om skipet som ikke kunne synke, var lenge tidenes mest innbringende film. Siden utgivelsen i 1997 har den brakt inn over 1,8 milliarder kroner.

Les mer: Avatar knuser Titanic

Men januar i år ble den passert av Camerons siste film fra 2009, science fiction-filmen "Avatar".

Det er takket være ny datateknologi at filmer som ikke er filmet i 3D nå kan utgis på nytt. Også filmer som enda ikke er utgitt kan få en tur igjennom datamaskinen og bli oppgradert til 3D. En av dem er Warner Bros. "Clash of the Titans".

Hundre år siden

Cameron røper i intervjuet at han ikke er utelukkende positiv til 3D-trenden.

- De har konvertert "Clash of the Titans" på åtte uker. Men jeg vil anta at det ville tatt seks måneder til et år å gjøre det riktig.

- Vi satser på utgivelse av "Titanic" i 3D våren 2012, som vil markere 100 års jubileet for jomfruturen til skipet.

Det britiske passasjerskipet "Titanic" sank 14. april 1912 på sin jomfrutur mellom Southampton i England og New York i USA.

Les også:

Flere nyheter på E24

Kommentarer

Tjenesten er levert av Disqus.