ANNONSE

Regnskapstall og nøkkelpersoner

Konferansegeneral Are Kværk og faglig ansvarlig Jan Morten Drange avslører i en invitasjonen som Mediaforum skal sende ut i disse dager at Kjell Aamot, som nylig gikk av som konsernsjef i Schibsted, kommer for å snakke "fritt" på Mediaforums store Fagkonferansen.

Da Aamot ble intervjuet under Nordiske Mediedager tidligere vår, men da i rollen som konsernsjef, var dette noe av det Aamot sa:

- Du verden som jeg gleder meg til at jeg ikke lenger er konsernsjef. Da kan jeg snakke fritt, sa Kjell Aamot.

Les mer: - Gleder meg til å si hva jeg vil!

Aamot var konsernsjef i Schibsted siden konsernet ble dannet i 1989, og er en av de topplederne i et norsk børsnotert selskap som har sittet lengst i konsernsjefstilligen. Aamot er kjent som en direkte og frittalende person, og skal på jubileumskonferansen gi sitt syn på de utfordringene mediebransjen står overfor.

Fagansvarlig Jan Morten Drange fra ANFO, lover å komme tilbake med flere store og spennende navn over sommeren.

- Kjell Aamot er kun én av mange topper man vil møte på konferansen i oktober, av både nasjonal og internasjonal karakter. Når vi runder sommeren vil vi kunne bekrefte at flere spennende navn står på listen. Vi er nå i ferd med å lande et solid og meget spennende program som reflekterer at mediebransjen er inne i en brytningstid som ikke bare byr på utfordringer, men som også gir oss mange muligheter, sier Drange til Kampanje.

Fagkonferansen arrangeres på Quality Spa & Resort Norefjell 29 – 31. oktober i høst.

Les også: Mediaforum tilbake til Norge

Kommentarer

Tjenesten er levert av Disqus.