Schibsted har lagt inn et bud på 340 millioner svenske kroner, tilsvarende 1,65 kroner per aksje, for Aspiro, selskapet som driver Wimp. Det er for lite, mener Aktiespararna, en interesseorganisasjon for svenske aksjonærer.
– På lang sikt tror vi potensialet er større, sier Aktiespararnas administrerende direktør Günther Mårder.
Aktiespararna oppfordrer sine medlemmer til å si nei til Schibsteds bud. Det er nå opp til hver enkelt aksjonær i Aspiro å ta stilling til saken.
LES OGSÅ:
Kommentarer
Vi ønsker dine argumenter og synspunkter velkommen på E24. Men før du kaster deg inn i debatten, tenk gjennom hvordan du ønsker å fremstå. Mange leser det du skriver. Gjør debatten til en bedre opplevelse for både dem og deg selv. Det handler om respekt og saklighet. Vennlig hilsen Per Valebrokk, redaktør E24.








Nye dealer hver dag!
Adresseendring på nett
Få tilbud fra mange håndverkere
Finn kjærligheten på nettet!
Finn beste pris i markedet
Kjøp og selg på nett
Per Valebrokk
Gjør seg klar til Europas forgubbing