ANNONSE

Regnskapstall og nøkkelpersoner

- Ved en anledning ble jeg møtt på boligvisning av en megler i døren. Han anmodet meg høflig om å gå, idet jeg hadde ødelagt boligmarkedet, og fordi både selger og interessenter kunne bli nervøse av å se meg. En venn av meg som skulle selge bolig ble forklart av sin megler at jeg var skyld i at ingen kom på visningen hans, forteller Ola H. Grytten til DN.

Tror boligkrisen vil vare lenge

- Setter seg litt vel høyt til hest

Ledelsen i Norges Eiendomsmeglerforbund er heller ikke veldig fornøyd med Gryttens uttalelser i det offentlige.

- Jeg har reagert på at Ola H. Grytten og mange av hans kolleger på Norges Handelshøyskole mener veldig mye om mye uten å vite hvordan ting oppleves i hverdagen av andre utenfor kontorene på høyskolen, sier Christian Dreyer, leder i Norges Eiendomsmeglerforbund til DN.

- Ikke en gang den tidligere sentralbanksjefen i USA forutså finanskrisen. Om Grytten mener han forutså den, setter han seg litt vel høyt til hest, fortsetter Dreyer.

Til forsiden

Kommentarer

Tjenesten er levert av Disqus.