Okea: Børsnotering i Oslo innen 12 måneder

Selskapet ønsker å hente inn 110 millioner for å ha arbeidskapital til fullføringen av avtalen med Norske Shell.

FRA MINISTERPOST: Tidligere oljeminister Ola Borten Moe og tidligere Det Norske-sjef Erik Haugane står bak Okea.
Publisert: Publisert:

I en børsmelding fredag annonserer oljeselskapet Okea at de tar sikte på en børsnotering av selskapet i Oslo i løpet av de neste 12 månedene.

Samtidig med den annonseringen melder selskapet at de vurderer å utstede nye aksjer for privat plassering til en verdi av 110 millioner kroner.

Avtale

I juni annonserte selskapet at de kjøpte feltandeler fra Norske Shell for 4,52 milliarder kroner.

Avtalen med Norske Shell innebærer at oljeselskapet Okea kjøper eierandelen på 44,56 prosent i Draugen, og andelen på 12 prosent i Gjøa, for en samlet sum av 4,52 milliarder kroner.

Hente millioner

Nå sier selskapet at de ønsker å hente inn 110 millioner for å ha arbeidskapital til fullføringen av transaksjonen med Norske Shell.

Det er Pareto Securities og Sparebank 1 Markets som skal lede arbeidet med å finne investorer som er villige til å stille de 110 millionene.

Les også

Okea kjøper feltandeler fra Norske Shell for 4,52 mrd.

Les også

– En ny fase for oljebransjen

Les også

Oljeministeren vil gi full gass i norsk oljeproduksjon

Publisert: