Nytt kraftig fall for Norwegian-aksjen
Flyselskapet har falt mer enn 40 prosent på Oslo Børs denne uken.
Norwegian-aksjen faller nye 9 prosent i tidlig handel på Oslo Børs torsdag. For uken er aksjen ned mer enn 40 prosent, viser tall fra Infront.
Reiselivsaksjer er under hardt press grunnet coronaviruset som tidvis herjer på internasjonale børser. Hovedindeksen på Oslo Børs er ned nesten to prosent torsdag formiddag.
Norwegian meldte i januar at de har opprettet et beredskapsteam i forbindelse med viruset.
– Vi ser på hvilke tiltak som vi kan komme til å måtte iverksette. Så vi sitter ikke og venter på hva som kan skje, sa konsernsjef Jacob Schram i Norwegian til E24 den gang.
Første smittetilfelle i Norge er oppdaget i Tromsø, meldte Folkehelseinstituttet onsdag. Personen har testet positivt på coronaviruset, men viser ingen tegn til symptomer. Kvinnen har vært i Kina, og det skal være et «svakt positivt prøveresultat», hun skal likevel ikke være smittebærende.