– Styrehonorar på 0 dollar hvis budet mitt lykkes
Elon Musk prøver å kjøpe opp Twitter i et såkalt «fiendtlig oppkjøp».
Elon Musk la torsdag forrige uke inn et bud på Twitter, for å prøve å kjøpe selskapet og ta det av børs.
Fredag ligger Twitter-aksjen på 46,8 dollar, mens Musk tilbyr å kjøpe aksjene for 54,2 dollar hver.
Styret i Twitter har motsatt seg planene til Musk, og fredag ettermiddag annonserte Twitter-styret en såkalt «giftpille». De tok da grep for å gjøre det betydelig dyrere for Musk å få kontroll over selskapet gjennom åpne markedsoperasjoner.
Det er ikke Musk tilsynelatende veldig begeistret over.
– Styrehonorar vil være 0 dollar hvis budet mitt lykkes, skriver Musk på Twitter mandag ettermiddag.
Kommentaren til Musk var i respons til en annen tweet som påpekte at styremedlemmene tjener rundt 250–300.000 dollar i året. Personen bak denne første tweeten spekulerte i at det kunne være grunnen til at styret ikke vil la Musk kjøpe selskapet, siden de da mest sannsynlig vil miste styreplassene og -honorarene sine.
– Det hadde spart oss for tre millioner dollar i året, skriver Musk videre om forslaget hans å fjerne honorarene til styremedlemmer i selskapet.
Mener Twitter-styret ikke er på linje med øvrige aksjonærer
Musk var også ute for to dager siden og kommenterte på sammensetningen av styret i Twitter.
– Twitter-styret eier nesten ingen aksjer!
– Deres økonomiske interesser er rett og slett ikke på linje med aksjonærer, skrev Musk på Twitter.
Til sammen eier styret, utenom grunnlegger Jack Dorsey, litt over 0,123 prosent av Twitter.
Det tilsvarer et eierskap verdt rundt 40 millioner dollar, eller 350 millioner kroner, med dagens aksjeverdi.