- Trenger ikke hjelp
Tysklands største bank, Deutsche Bank, kommer ikke til å søke statlig støtte selv om en redningspakke blir vedtatt i den tyske nasjonalforsamlingen fredag, ifølge kilder i finansmarkedet.
– Deutsche Banks kapitalstruktur er veldig sterk. Av den grunn er det ikke noe behov for å søke statlig hjelp, forteller en kilde til nyhetsbyrået AFP.
Den tyske nasjonalforsamlingen skal fredag stemme over et forslag om å støtte landets banker med i alt 4.200 milliarder kroner som følge av den internasjonale finanskrisen.
Deutsche Banks toppsjef, Josef Ackermann, forteller samtidig til avisen Bild am Sonntag at han frasier seg bonusen sin i år.
– Jeg har sagt ifra til styret at jeg ikke vil ta imot bonus i år. Den kan heller gå til de hardtarbeidende ansatte som trenger pengene mer enn meg, sier Ackermann.
Tre styremedlemmer vil følge Ackermanns eksempel, opplyser Deutsche Bank.