Andresen-familien utlover dusør etter at hunden Tzar forsvant: – Søkere tror han er tatt
Andresen-familiens hund Tzar er fremdeles borte. Nå mistenker de at han kan være tatt, og utlover en dusør på 10.000 kroner til den som kan hjelpe med å finne ham.
Hunden Tzar er fremdeles savnet etter at han forsvant på Grimsøya i Bærum lørdag kveld. Nå har Kristin Andresen har besluttet å legge ut en dusør på 10.000 kroner til den som kan hjelpe med å finne ham.
– Dusør legges ut for dem som kommer med opplysninger som leder til han blir funnet, sier Andresen.
Samtidig fortsetter letingen etter Tzar.
– Vi hadde to søkehunder i går som gikk hele dagen. Profesjonelle søkere fra Rømlingen, som ikke har funnet ham på øya, tror han er tatt.
Hun trekker frem at søkerne har gjort en grundig jobb, og at man fra før har gått manngard over hele øya. I tillegg understreker hun at det er en stor hund: Tzar er en Grand danois på 70 kilo.
Andresen-familiens hund savnet: – Vi er veldig urolig
Flere har ønsket å bidra
– Sporene sluttet ved en brygge ved en nabo, men de har ikke sett ham. Det stemmer også med siste observasjon som ble gjort lørdag kveld mellom klokken syv og halv åtte.
Kristin Andresen, som kona til Ferd-eier Johan H. Andresen, har fra før gått bredt ut på sosiale medier i søket etter hunden, og har fortalt at politiet er varslet.
Andresen sier at familien har fått meldinger fra flere som ønsker å hjelpe i søket, men at det foreløpig ikke har ført frem.
Tiktok har tatt verden med storm: Slik har selskapet gjort Trump bekymret
Kontaktet av synske
Mandag kveld ble det gjort en mulig observasjon ved riksvei 4 mellom Skillebekk og Romsås, men heller ikke i dette området har Tzar foreløpig blitt funnet, ifølge Andresen.
– Det som er rart at det bare er én observasjon, det skulle jo ha kommet flere.
Andresen sier at hun også har fått meldinger fra innsendere som sier de er synske, og som ønsker å hjelpe.
– Det er de synske personene som har kontaktet oss, men de har ikke et konkret sted.
– Man blir jo så fortvilet, så man må jo prøve alt. Og da kom man også på dette med dusør, fortsetter hun.