Slutt på samarbeidet mellom 7-Eleven og Shell ved nyttår

Reitangruppen vil heller satse på egne bensinstasjoner, og fra nyttår avsluttes det ti år lange samarbeidet mellom 7-Eleven og ST1 (Shell).

HISTORIE: 7-Eleven får drivstoff levert av YX fra 2019.
Publisert: Publisert:

Fra februar vil du ikke lenger se bensinstasjoner med logoer fra både Shell og 7-Eleven.

Fra 2019 inngår i stedet Reitan-eide 7-Eleven samarbeid med Reitan-eide YX på drivstoff – og blir til YX 7-Eleven.

Slutten på samarbeidet ble først kunngjort i januar 2017.

– Vi konverterer i disse dager alle våre 7-Eleven-bensinstasjoner fra Shell til YX 7-Eleven, sier kategori- og markedsdirektør Stian Breivik i Reitan Convenience til Nettavisen.

Samarbeidet mellom Reitangruppen og Shell går tilbake til 2007 da det ble inngått en avtale om samarbeid på 266 stasjoner i Skandinavia.

Shell har i ettertid solgt sin nedstrømsvirksomhet i Norge og Sverige til St1.

– Det er logisk at YX, som er en del av Reitangruppen, skal levere drivstoff til egne stasjoner i Norge. Vi drar nytte av felles verdigrunnlag og ønsker å være kunders førstevalg som stoppested langs vei, sa Odd Reitan i Reitangruppens pressemelding fra 2017.

Reitangruppen har 7-Eleven i Norge gjennom selskapet Reitan Convenience.

Les også

Snusavgiften øker i 2019: – Vi venter snushamstring

Les også

Reitan kjøper kaffekjempe

Les også

Reitan bryter med St1 i Norge – bygger egen bensinkjede

Les også

Rekordresultat for Reitangruppen

Publisert:

Her kan du lese mer om