Dagens middag på sms
Mobiltelefonen blir et viktig verktøy i fremtidig markedsføring, tror Leiro.
I dag er situasjonen at stadig flere reserverer seg mot reklame pr. post og det blir viktig å tenke alternative markedsføringskanaler.
- Dialog markedsføring kommer til å bli viktigere og viktigere, sier Leiro. For eksempel er hva man skal lage til middag en sentral daglig bekymring, og dette vil vi hjelpe folk å avgjøre, sier Leiro. I fremtiden vil vi ha tjenester som kan hjelpe oss å løse problemer, tror han og ser for seg at NorgesGruppen om ikke lenge kan sende deg oppskrifter på sms når du nærmer deg en av deres butikker. Dette vil være en tjeneste man abonnerer frivillig på. Leiro forteller at 1 million nordmenn i dag har trumfkort, hvorav 500 000 av disse har takket ja til informasjon på e-post.
- Vi vil kjenne profilen din, hva du pleier å handle og hva du liker, og kan foreslå oppskrifter som passer nettopp deg, sier Leiro fornøyd.