DÅRLIG DEKNING PÅ KORTET: AmEx ber om kriselån
American Express Co, som er ett av verdens største kredittkortselskap søker nå om 3,5 milliarder dollar i kriselån fra amerikanske myndigheter.
Federal Reserve valgte mandag å innvilge selskapet banklisens. En godkjennelse som er nødvendig for å kunne søke om kriselån fra "The Troubled Asset Relief Program" (TARP)
Les også: Kutter 7.000 jobber
Mange lurer nå på om godkjennelsen fra Federal Reserves kom før eller etter søknaden om å få benytte seg av skattebetalernes penger.
Ingen kredittgrense
American Express har ikke selv bekreftet søknaden, og det er føreløpig ikke klart hvordan de vil komme til å bruke pengene, skriver Wall Street Journal.
Les også: Verdens råeste kredittkort
I Norge det DnB NOR som står for utstedelse av AmEx kortene. Disse skiller seg fra andre kredittkort ved at de ikke har noen øvre kredittgrense.