– Petrobras-korrupsjon verdt milliarder
Brasilianske etterforskere tror over seks milliarder reais, om lag 15 milliarder norske kroner, byttet eier under korrupsjonsskandalen som involverer den statlige oljegiganten Petrobras.
Det sa Deltan Dallagnol hos den brasilianske påtalemyndigheten under en pressekonferanse om straffesaken mot fire tidligere folkevalgte.
En rekke høytstående politikere i Brasil blir etterforsket i forbindelse med saken, som har vakt stor harme i den brasilianske befolkningen denne våren. Hundretusener har demonstrert i Brasils gater for å kreve president Dilma Rousseffs avgang. Rousseff var styreleder i Petrobras i perioden 2003-2010, mens bestikkelsene skal ha skjedd. Presidenten avviser at hun kjente til korrupsjonen.
Les også
Tidligere oljetopp innrømmer millionbestikkelser
Les også
Petrobras tapte 69 milliarder i fjerde kvartal
Les også