Bård Hoksrud trekker seg som statssekretær
Bård Hoksrud trekker seg som statssekretær i Samferdselsdepartementet. Telemarkingen skal tilbake til Stortinget, der han skal bli eldrepolitisk talsmann for Frp.
Hoksrud har vært statssekretær i Samferdselsdepartementet siden Solberg-regjeringen ble utnevnt i oktober 2013.
Nå blir tidligere politisk rådgiver Reynir Johannesson samferdselsminister Ketil Solviks (Frp) nye statssekretær, ifølge en pressemelding på regjeringens sider.
Det vare TV 2 som først meldte nyheten.
Hoksrud har vært samferdselspolitiker på Stortinget i en årrekke, og markerte seg som partiets fremste bompenge-motstander.
Reynir Johannesson (Frp) blir nå ny statssekretær for samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen.
Han er i dag politisk rådgiver i departementet, og rykker dermed opp i jobben etter Hoksrud.
Når Hoksrud vender tilbake til Stortinget er det ikke lenger stortingsplass til Frps utenrikspolitiske talsmann, Kristian Norheim, som har møtt som varamann mens Hoksrud har vært statssekretær.