Jensen: – Krevende tider for norsk økonomi
Et kraftig oljeprisfall og følgene det har for norsk økonomi er bakteppet når regjeringen samles til budsjettkonferanse mandag, ifølge Frp-leder og finansminister Siv Jensen.
KREVENDE: Det er krevende tider i Norge og verden for øvrig, sa finansminister Siv Jensen under sin tale på Fremskrittspartiets landsstyremøte på Gardermoen søndag.
– Det er krevende tider i Norge og verden for øvrig, sa Jensen, og viste til det kraftige oljeprisfallet det siste halvannet året.
– Når vi opplever trangere økonomiske tider, er ikke det bare en utfordring for den enkelte som mister jobben. Det er en utfordring for hele landet, sa hun i en tale til Frps organisasjonskonferanse på Gardermoen søndag.
Nordmenn trosser økonomisk nedtur: – Feriebudsjettet er tilbake på toppnivå
- Iverksatt mange tiltak
Jensen pekte på at regjeringen har satt i verk mange tiltak for å redusere arbeidsledigheten.
– Vi politikere kan ikke vedta at alle skal ha en jobb. Men vi har et ansvar for å legge til rette for at det skapes arbeidsplasser, sa hun.