Storbank senker Aker Solutions
Credit Suisse tror Kjell Inge Røkkes oljeserviceselskap kan vente seg lavere resultater fremover.
Den sveitsiske storbanken Credit Suisse senker sitt kursmål på Aker Solutions til 95 kroner fra tidligere 108 kroner og gjentar sin nøytralanbefaling på aksjen.
På bakgrunn av forventninger til en lavere inntektsvekst fremover, høyere nedskrivninger og en noe økt skatterate senker banken sitt estimat for nettoresultat i 2013/14/15 med henholdsvis 16, 12 og 5 prosent, ifølge Dow Jones Newswires.
Banken bemerker at det var en overraskende positiv markedsreaksjon til det som var svakere enn ventede resultater for tredje kvartal.
Credit Suisse mener at markedet så ut til å respondere positivt på den overraskende økningen i ordreboken, positive uttalelser fra ledelsen og en bedring av driften i de historisk sett svakere divisjonene i selskapet.
Aker Solutions fikk seg et løft på ikke mindre enn 10 prosent da de la frem sitt resultat for tredje kvartal tirsdag. Så langt i år er aksjen imidlertid ned 20 prosent.
LES OGSÅ: