Forsikringsselskapene tar mye av regningen i Ålesund
Forsikringsselskapene står parat til å håndtere skadene etter den dramatiske rasulykken i Ålesund, melder Finansnæringens Hovedorganisasjon (FNH).
Alle evakueringskostnader etter Rasulykken i Ålesund dekkes av forsikringsselskapene, skriver Finansnæringens Hovedorganisasjon (FNH), i en pressemelding i dag.
- De vil også dekke nødvendige merutgifter for alle de som er blitt evakuert, sier kommunikasjonssjef i FNH, Stein Haakonsen.
Dekker mer
Også de som har blitt evakuert som følge av ulykken, vil få dekket merutgiftene ved opphold utenfor hjemmet under sin hus- og hjemforsikring.
Nødvendige utgifter til kost- og losji, toalettsaker, klær og lignende, er det som regnes blant merutgiftene.
Fri for egenandel
FNH skriver at det heller ikke vil bli fratrukket noen egenandel fra erstatningen for disse utgiftene, den katastrofale situasjonen tatt i betraktning.
LES OGSÅ:
Beroliger evakuerte etter rasulykken
Trenger du å komme i kontakt med ditt forsikringsselskap?
Se oversikten over landets største under:
Vakttelefon til de største selskapene:
If Skadeforsikring: 02400
Codan: 815 22 200
Gjensidige Skadeforsikring: 03100
Terra Skadeforsikring: 62 55 07 77
TrygVesta Forsikring: 04040
Sparebank 1 Forsikring: 02300