Gikk 800.000 over takst
Flere kjøpere enn selgere til fjellhytter i enkelte områder.
En hytte på Sjusjøen taksert til 1,9 millioner ble i helgen solgt 800.000 kroner over takst, skriver hyttepuls.no.
- Det var godt med interesse og flere privatvisninger. Vi fikk inn bud både før og under fellesvisningen sist søndag, sier eiendomsmegler Pia Murland ved Privatmegleren i Lillehammer til nettstedet.
Flere kjøpere enn selgere
Fire interessenter var med i budrunden og på 2,1 millioner var det tre personer igjen.
Dette er ikke den eneste hytten som har godt over takst i området. Nylig ble en annen hytte solgt en halv million over takst.
- Det er for øyeblikket flere kjøpere enn selgere her. Vi håper at flere som vurderer å selge legger ut hytten sin nå slik at vi kan møte etterspørselen, sier Murland til E24.
- Det er et veldig godt tegn at det ikke bare er to som drar opp budrunden, men flere, sier hun.
Folk på`n igjen
Det er også tilbakemeldingen fra andre hytteområder i landet.
- Vi har fått flere henvendelser enn på lenge, og det er daglig folk som laster ned prospekter. Folk er på`n igjen, sier daglig leder i Fjellmegleren i Hemsedal, Øystein Embretsen til E24.
Etter en mai som var stillere enn vanlig, har det løsnet litt i juni.
- Hittil har vi solgt to hytter, en til 3,5 og 5,35 millioner. Det er et par hundre tusen under takst på begge, men det viser at det er flere i markedet nå, sier Embretsen.
Rentehjelp
Han har tro på godt oppmøte på visningene som skal holdes i fellesferien.
- Vi merker at markedet mellom en og tre millioner har blitt bredere. Det er flere oppdager at det nå går an å låne penger og kjøpe seg eiendom nummer to med renten vi har nå, sier han.