Prisoppgang på borettslagsleiligheter

Prisstatistikk viser at prisene på omsatte borettslagsleiligheter gikk opp med 0,9 prosent i oktober.

Publisert: Publisert:

Prisene i boligmarkedet fortsetter å stige.

Prisene på borettslagsleiligheter er 0,9 prosent høyere i oktober 2011 sammenlignet med september 2011

Det viser prisstatistikk fra Garanti Eiendomsmegling.

- Oktober har har de siste årene vært en varierende måned, og det er fem år siden sist vi så like sterk prisvekst i oktober, sier administrerende direktør Stein Drogseth i Garanti Eiendomsmegling i en pressemelding.

Gjennomsnittlig kvadratmeterpris for borettslagsleiligheter var i oktober 2011 på 25.226 kroner, mens det tilsvarende tallet i september 2011 var på 25. 010 kroner.

VARIERENDE: Administrerende direktør Stein Drogseth i Garanti Eiendomsmegling mener oktober er en varierende måned.

Antall bud sank

Sammenlignet med forrige måned sank antall bud denne måneden.

I oktober er det i snitt 4,3 bud per borettslagsbolig, en nedgang på 0,3 bud fra september. Sammenlignet med samme tidsrom i fjor er antall bud uendret.

- Høy temperatur

I løpet av de siste 12 månedene har prisene steget med 14,0 prosent. Eiendomsmegleren mener boligmarkedet fortsatt koker:

- Temperaturen i markedet høy. Det er fortsatt mange bud per bolig, og boligene omsettes dessuten raskere enn på lenge, sier Drogseth.

E24 følger eiendomsmeglernes boligprisstatistikk som legges frem klokken 11.00 tirsdag.

LES OGSÅ:

Publisert:

Her kan du lese mer om