Flere DNB-tjenester er nede – deriblant nettbanken
Uttak fra minibank, overføring og betaling via nettbank og mobilbank og aksjehandel var blant tjenestene det var problemer med tirsdag ettermiddag.
Oppdatering klokken 17: DNB informerer at alle tjenester fungerer som normalt igjen.
Det er imidlertid for tidlig å si noe om hva som var årsak til problemene, ifølge kommunikasjonsrådgiver Cecilie Skjennald i DNB.
DNB bekreftet på Facebook tidligere tirsdag ettermiddag at det hadde oppstått problemer med flere av tjenestene banken tilbyr.
Problemene omfattet blant annet uttak fra minibank, overføring og betaling via nettbank og mobilbank, og aksjehandel, ifølge Skjennald.
– Jobber for fullt
Feilen oppstod rundt klokken 14.40 tirsdag.
– Vi jobber for fullt med å finne årsaken til problemene og rette feilen, skriver Skjennald i en e-post.
– Vi beklager alle ulemper dette medfører for kundene våre og håper at alle systemer fungerer igjen så raskt som mulig, skriver hun.
Vipps-trøbbel
På Facebook skriver DNB at de dessverre ikke kan si noe om når problemene er løst, men at deres «beste folk jobber på spreng med å få alt opp igjen å gå».
Samtidig melder betalingstjenesten Vipps på samme medium at vennebetaling for tiden er ustabil.