Mecom: - Selger ikke Edda Media, går i strupen på VG

Mecom-eier David Montgomery avviser at Edda Media er til salgs. Isteden vil han starte en ny nasjonal nettavis

MÅ HA PENGER: Konsernsjef David Montgomery styrker balansen.
Publisert: Publisert:

Montgomery forsøker dermed å dysse ned spekulasjonene rundt det norske medieselskapet, skriver Dagens Næringsliv (DN).

Det har den siste tiden vært antydet at både A-pressen og Hegnar Media kan stå klare til å åpne lommeboken i et forsøk på å svare på Media Norge-fusjonen, skriver avisen.

Les også:

- Edda er ikke til salgs

Den britiske mediemagnaten mener tvert i mot at Edda Media er en viktig del av Mecom og på ingen måte er til salgs.

- Mecom vil utvikle selskapet videre med den nåværende ledelse, skriver Montgomery til DN.

Ønsker å starte ny nettavis

Hvorvidt denne uttalelsen kan tolkes i retning av ytterliggere satsning er uvisst, men det har i lengre tid vært jobbet med muligheten for å starte en nettavis.

Edda Media mangler en nasjonal plattform og skal være villige til å satse flere titalls millioner kroner på å få på plass en digital possisjon i markedet, skriver DN.

Les også: Mecom flytter til hovedlisten på London-børsen

Jobber etter modell fra Media Norge

I den forbindelse jobbes det nå med Edda-avisene om en utvekslingsavtale av journalistisk stoff etter modellen til Media Norge-avisene.

- Jeg kan bekrefte at det for tiden pågår forhandlinger med ledelsen om en stoffutvekslingsavtale, sier konserntillitsvalgt Jan Erik Skau til DN.

Flere nyheter på E24.

Publisert: