Julie M. Brodtkorb har fått ny jobb
Julie M. Brodtkorb blir fra 1. januar neste år daglig leder av PR-byrået JKL
- Jeg gleder meg til å arbeide med Nordens beste kommunikasjonsrådgivere, og spesielt med medarbeiderne i Oslo, sier Julie Brodtkorb i en pressemelding.
Folkevalgt
Brodtkorb er idag folkevalgt representant i bystyret i Oslo.
Hun opplyser til E24 at hun fortsette i sitt bystyreverv, og som leder av Høyres Kvinneforum, når hun går inn i den nye jobben.
- Min ambisjon vil være at JKL i Oslo, ved å levere de beste kommunikasjonstjenenestene, skal sørge for økt lønnsomhet hos våre kunder, og derigjennom bidra til ytterligere vekst i norsk næringsliv, sier Brodtkorb.
- Bred erfaring
Hun er utdannet siviløkonom fra Norges Handelshøyskole, og har tidligere arbeidet i blant annet Geelmuyden Kiese.
Hun har også vært profilert som Erna Solbergs høyre hånd og var i en lengre periode Høyre-lederens stabssjef.
- Brodtkorb har bred erfaring innen kommunikasjonsfaget, og har et godt nettverk i norsk næringsliv. Hun komplimenterer på en bra måte vårt team i Oslo, sier Peter Steere, CEO JKL Group.
Les også Ørjasæters kommentar: Heia Julie
Ragnar Sagdahl, som siden april i år har vært konstituert leder av JKL, går over i en nordisk rolle som direktør for forretningsutvikling i JKL Group.
Julie Brodtkorb var tidligere gift med finansmannen Tore Aksel Volberg.
Les også: Skiller seg rådyrt