- 100 må gå i Dagbladet

Avisen må spare inn 150 millioner kroner i løpet av en treårsperiode. Hver tredje ansatt kan miste jobben.

Publisert:

- Vi står overfor tøffe tak, sier ansvarlig redaktør Anne Aasheim (bildet) til Dagens Næringsliv (DN).

Skal spare 150 mill.

Onsdag i neste uke skal Aasheim legge frem en "forbedringsplan" for avisen, med planer om hvordan Dagbladet skal spare inn 150 millioner kroner i løpet av tre år.

Les også: Dagbladet må kutte 150 millioner

Tidligere i høst uttalte prosjektledelsen ansvarlig for innsparingen at halvparten av kuttene skal tas på lønns- og personalkostnader.

- Svært bekymringsfullt

Ifølge DN tilsvarer 75 millioner kroner omkring 100 årsverk i Dagbladet - med andre ord må hver tredje ansatt belage seg på å miste jobben.

- Hvis det er noe i dine tall, må jeg si det er svært bekymringsfullt. Vi har vært opptatt av å beskytte journalistikken slik at den ikke skal bli dårligere gjennom denne prosessen. Vi kan ikke se at en nedbemanning i redaksjonen vil styrke avisen, sier leder i Dagbladets redaksjonsklubb, Turid Næss, til DN.

Flere nyheter fra E24

Publisert: