Mesterliga ga årsrekord
Semifinalen mellom Manchester United og AC Milan ble årets hittil mest sette Mesterliga-oppgjør på TV3. Se tallene her.
Mesterligaen er i ferd med å dra seg til, og med tre engelske lag med i semifinalene er det stor interesse for sluttspurten blant norske tv-seere, skriver Kampanje.
Les også: TV3 i trøbbel
TV3 kan notere seg for Mesterliga-sesongens beste seertall med gårkveldens første semifinaleoppgjør mellom Manchester United og AC Milan.
Et snitt på 260.000 seere fikk med seg kampen, noe som ga TV3 en markedsandel på 18,7 prosent i riksuniverset (12+), ifølge tall fra TNS Gallup.
På det meste var 317.000 seere innom storoppgjøret.
Dette sikret forøvrig årets beste tirsdag på TV3 med en andel på 10,2 prosent i nasjonalt univers 12+.
– Kjempegøy med slike sterke tall på en fantastisk fotballkamp. Nå gleder vi oss allerede til returoppgjøret neste onsdag, for ikke å snakke om kveldens TV3-sendte helengelske toppduell mellom Chelsea og Liverpool, sier Glenn Ø. Støldal, som er presse- og informasjonsansvarlig i kanalen.
Les også: 50 reklame-millioner glipper